Home » Shop » G.Skill Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) 6000MHz DDR5 Memory F5-6000J3040G32GX2-TZ5RS
G.Skill Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) 6000MHz DDR5 Memory F5-6000J3040G32GX2-TZ5RS
26% Off
Close
Price Summary
  • 26%
  • Overall you save 7,940 (26%) on this product
Out of Stock
Email when stock available
Found this product at a lower price?
44 People viewing this product right now!
SKU: F5-6000J3040G32GX2-TZ5RS Category: Tag: Brand:
Description
Overview :
Specification :
Memory TypeDDR5
Capacity64GB (32GBx2)
Multi-Channel KitDual Channel Kit
Tested Speed (XMP/EXPO)6000 MT/s
Tested Latency (XMP/EXPO)30-40-40-96
Tested Voltage (XMP/EXPO)1.40V
Registered/UnbufferedUnbuffered
Error Checking (ECC)Non-ECC
SPD Speed (Default)4800 MT/s
SPD Voltage (Default)1.10V