Home » Shop » Intel Commercial I Pre-Build Desktop Powered By Asus (I5-13600KF, RTX 4070 OC 12GB)
Intel Commercial I Pre-Build Desktop Powered By Asus (I5-13600KF, RTX 4070 OC 12GB)
28% Off
Close
Price Summary
  • 28%
  • Overall you save 81,001 (28%) on this product
Hurry, Only 3 left.
Flat 2% OFF On UPI
Use UPI Payment Method*
Found this product at a lower price?
49 People viewing this product right now!
SKU: Intel Commercial-1 Category: Tag: Brand:
Description
Overview :
It comes with Samsung 980 1TB M.2 NVMe Gen3 Internal SSD and Adata XPG Spectrix D50 16GB (16GBx1) DDR4 3200MHz RGB RAM (Tungsten Grey)
All of these are housed on the ASUS Prime AP201 (M-ATX) Mini Tower Cabinet Panel
Intel Commercial PBA I Pre-Build Desktop Powered By Asus comes with a Asus TUF Gaming LC II 360 ARGB 360mm CPU Liquid Cooler that efficiently cools the processor, the Asus TUF Gaming 750W Gold ATX 3.0 SMPS.
Specification :
CPUIntel Core i5-13600KF
CPU COOLERAsus TUF Gaming LC II 360 ARGB
MOTHERBOARDAsus PRIME Z790M-Plus D4 CSM
MEMORYAdata XPG Spectrix D50 16GB DDR4 3200MHz
SSDSamsung 980 1TB M.2 NVMe Gen3
GPUAsus TUF Gaming RTX 4070 OC Edition 12GB
SMPSAsus TUF Gaming 750W Gold ATX 3.0