Home » Shop » Samsung LS24R35AFHWXXL 24 Inch Monitor
Samsung LS24R35AFHWXXL 24 Inch Monitor
8,900
23% Off
Close
Price Summary
  • 23%
  • Overall you save 2,600 (23%) on this product
Out of Stock
Highlights:
  • IPS panel comes together for a crystal clear picture
  • G-Sync compatible monitor has a 240Hz refresh rate and 1ms response time
  • React in real time
Email when stock available
Found this product at a lower price?
18 People viewing this product right now!
SKU: LS24R35AFHWXXL Category: Tag: Brand:
Description
Overview :
SAMSUNG 24″Inch FHD Monitor with bezel-less design (AMD Free Sync, Response Time: 5 ms) 75 Hz, HDMI & VGA Port 24 inch Full HD LED Backlit IPS Panel Monitor (LS24R35AFHWXXL) (AMD Free Sync, Response Time: 5 ms)
Specification :
Screen Size (Inch)23.5
Screen Size (cm)59.8
Screen Size (Class)24
Active Display Size (HxV) (mm)521.3952(H) * 293.2848(V)
Aspect Ratio16:09
Panel TypeIPS
Brightness (Typical)250 cd/㎡
Peak Brightness (Typical)250 cd/㎡
Brightness (Min)200 cd/㎡
Resolution1,920 x 1,080
Refresh Rate75Hz