Home » Shop » Samsung M7 32 inch UHD VA Panel White Flat Smart LED Monitor LS32BM701UWXXL
Samsung M7 32 inch UHD VA Panel White Flat Smart LED Monitor LS32BM701UWXXL
29% Off
Close
Price Summary
  • 29%
  • Overall you save 13,030 (29%) on this product
Out of Stock
Highlights:
  • Rich Sound & Real Experiences.
  • Auto Source Switch , Ultrawide Game View & Eye Saver Mode.
  • Flicker Free, Game Mode, Game Bar 2.0 & Adaptive Picture.
Email when stock available
Found this product at a lower price?
18 People viewing this product right now!
SKU: LS32BM701UWXXL Category: Tag: Brand:
Description
Overview :
Specification :
BrandSamsung
BrightnessMin: 300 cd/m²
Typical: 240 cd/m²
SizeWall Mount: 100×100 mm
Response Time4 ms (GTG)
Viewing Angle178 degree (H)/178 degree (V)
Refresh Rate60 Hz
ColourWhite
Number of PortsUSB-C, 2xHDMI 1.4 & USB Hub
Display TypeLED
Display Size32 inch
Voltage100-240 V AC
Contrast RatioTyp: 3000:1
Humidity10-80% (Non Condensing)
Cable LengthPower: 1.5 m
Operating SystemTizen
Operating Temperature10 to 40 deg C
Display Resolution3840x2160p
DimensionsWith Stand: 716.1x517x193.5 mm
Without Stand: 716.1×424.5×41.8 mm
WeightWith Stand: 6.8 kg
Without Stand: 5.7 kg
Aspect Ratio16:09
SeriesM7
Country of originChina
Bluetooth VersionV4.2
ModelLS32BM701UWXXL
Panel TypeVA
Mounting typeDesk & Wall Mounted
Power ConsumptionMax: 50 W
USB-C Charging: 65 W
Common/Generic NameLED Monitor
Dimensions LxWxH716.1×424.5×41.8 mm